Az esztétikai hibával sem kell megbékélni, de ha a stabilitás a tét, a fémszerkezet javítás nem várathat magára. A kapuk, korlátok és rácsok új életre kelnek a kezünk nyomán!
Ingatlanunk védelme és persze saját biztonságunk érdekében szeretjük masszív, ellenálló szerkezetekkel körülvenni magunkat, nem véletlen hát, hogy a fém szinte mindenhol felbukkan a környezetünkben. Bár a fémszerkezetek élettartama évtizedekben mérhető, egy kis ápolás és karbantartás elengedhetetlen olykor és bizony előbb-utóbb arra is számítani lehet, hogy csak a szakszerű javítás segít.
Karbantartás nélkül nincs tartósság
Kültérre nem csak a biztonsági tényező miatt szeretünk fémből készült szerkezeteket választani, hanem azért is, mert azok híresen jól bírják a szélsőséges időjárási tényezőket, ellenállnak a szennyeződéseknek és bizonyos mértékig a mechanikai sérüléseknek is. Ez azonban sajnos nem jelenti azt, hogy teljesen megúszhatjuk a karbantartást – akkor legalábbis biztosan nem, ha ragaszkodunk a hosszú élettartamhoz.
Célszerű negyedévente beiktatni egy alapos tisztítást és lekezelni a felületeket egy megbízható ápolószerrel, különösen akkor, ha fokozottan szennyezett helyről van szó, forgalmas útvonalak mentén például. Ez talán elsőre csupán esztétikai kérdésnek tűnik, valójában a felületek védelmével sokáig elkerülhetjük a fémszerkezet javítást. A karbantartás alkalmával tanácsos átnézni a rögzítő csavarokat, hegesztési varratokat is, így elejét lehet venni a váratlan problémáknak.
Védelem a fémszerkezetek réme ellen
Akár kapuról, védőrácsról vagy korlátról van szó, az összes fémből készült szerkezetnek van egy komoly ellensége; a rozsda. Az oxidációs folyamatnak nem szabad esélyt adni, ha nem kívánjuk kockára tenni a szerkezet épségét, ehhez pedig egy megfelelő, korróziógátló védőrétegre van szükség. Nézzük meg röviden, hogyan vehetjük fel a harcot a rozsdásodásnak indult fémszerkezetekkel!
Ha van rá lehetőség, a legjobb, ha leszereljük a szerkezetet, így a legkisebb zugokat is elérhetjük majd. Elsőként távolítsuk el a rozsdadarabokat, ehhez használjunk drótkefét, csiszolópapírt, könnyen hozzáférhető helyeken csiszológépet is bevethetünk, ezzel sokkal hatékonyabban tudunk dolgozni. Ha ez megvan, szabadítsuk meg a felületet a szennyeződésektől, zsírtól és olajtól.
Kenjük át a szerkezet minden felületét korróziógátló alapozóval, lehetőség szerint két réteggel, így megfelelő vastagságot érhetünk el. Szivacshengerrel egyenletes lesz a védőréteg, a sarkokba pedig ecsettel juttathatjuk el a festéket, a lényeg, hogy szisztematikusan haladjunk és minden egyes négyzetcentimétert kezeljünk le, így nem kell tartanunk a rozsdától.
Amikor a fémszerkezet javítás az egyetlen út
Rendszeres karbantartással sokáig elkerülhetjük a komolyabb problémákat, azonban idővel elfáradhat az anyag, elengedhetnek a rögzítések, és ilyenkor már lényegesen többről van szó, mint esztétikai hibáról. A mechanikai igazítást, csavarozást, rögzítés javítását célszerű szakértőkre bízni, hiszen a fémszerkezet javítás ebben az esetben a stabilitást, ezzel együtt a funkciót és biztonságot szolgálja.
Bár ma már bármilyen berendezést be lehet szerezni és akár még a hegesztésnek is neki lehet állni házilag, annak balesetveszélyes volta miatt nem ajánlott, nem beszélve arról, hogy a végeredmény is megkérdőjelezhető, így egyszerűen nem éri meg. Ezzel szemben egy profi csapat, mint amilyen a miénk is, szakszerűen és rövid időn belül, gyorsjavítás esetén akár a helyszínen orvosolja a problémát.
Gondoskodjon Ön is a karbantartásról, de ha elérkezett az idő a fészerkezet javításra, inkább bízza ránk a munkát!